Wydarzenia kulturalne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Młodzi strażacy z Tworyczowa na Wojewódzkich Halowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

Przejdź do - Młodzi strażacy z Tworyczowa na Wojewódzkich Halowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

W dniu 23.03.2024 r. w miejscowości Piaski odbyły się pierwsze Wojewódzkie Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze organizowane przez Zarząd OW ZOSP RP w Lublinie. Gminę Sułów, a jednocześnie cały powiat zamojski, reprezentowały dwie drużyny MDP Tworyczów: Chłopcy i Dziewczęta. W zawodach udział wzięło 42 drużyny i 205 zawodników, rozegrano je w kategoriach: dziewczęta i chłopcy drużynowo oraz indywidualnie.

Nasi reprezentanci wystąpili w następującym składzie:
MDP Tworyczów Dziewczęta: Lachowicz Dorota, Marta Szostak, Wiktoria Szymona, Julia Roczeń, Klaudia Wyłupek zajmując 14 miejsce.
MDP Tworyczów Chłopcy: Krystian Łapa, Wiktor Wyłupek, Kacper Górniak, Wojciech Złomańczuk, Maciej Lachowicz zajmując 16 miejsce.

Ogromnie gratulujemy naszym młodym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

25 marca 2024


Dzień Talentów w Szkole Podstawowej w Sułowie

Przejdź do - Dzień Talentów w Szkole Podstawowej w Sułowie

20 marca w pierwszy dzień wiosny (i dzień wagarowicza) Szkoła Podstawowa w Sułowie zorganizowała "Dzień talentów". Jest to już tradycja w tej szkole, że w ten dzień organizuje się różne ciekawe zajęcia dla dzieci aby z chęcią przyszły do szkoły a nie wagarowały. Dzisiaj dzieci mogły zaprezentować przed wszystkimi zgromadzonymi swoje talenty. Odbył się pokaz m.in. śpiewania, układów choreograficznych, tańczenia, malarstwa i rysunków, rękodzieła, sportu - jiu- jitsu a nawet eksperyment naukowy gdzie uczniowie najmłodszych klas wraz ze swoją nauczycielką Panią Joanną Kitą przeprowadzili eksperyment chemiczny i napompowali balon jedynie mając butelkę, sodę i ocet. Wszystkim talentom przyglądali się i byli pod wielkim wrażeniem Wójt Gminy Sułów Pan Leon Bulak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sułowie Pani Małgorzata Kuźma, Grono Pedagogiczne szkoły, rodzice oraz uczniowie. Dodatkowo Wójt Gminy Pan Leon Bulak przygotował dla dzieci nagrodę w postaci worka pełnego słodkości.

20 marca 2024


Gminny Dzień Kobiet 2024

Przejdź do - Gminny Dzień Kobiet 2024

9 marca 2024 r. w Sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksy Poździk w Sułowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Gminnego Dnia Kobiet. Na spotkanie przybyły zaproszone Panie z terenu całej gminy.

Przybyłym przedstawicielkom płci pięknej życzenia złożyły władze samorządowe naszej Gminy w osobach Wójta Gminy Sułów – Pana Leona Bulaka i Przewodniczącego Rady Gminy Sułów Pana Ryszarda Pietrykowskiego. W imieniu kobiet za życzenia podziękowała Pani Marta Radzik – kierownik Referatu Rozwoju Gminy Sułów.

Na życzeniach się nie skończyło i reprezentacja samorządowców na czele z Panem Wójtem wręczyła każdej Pani piękną czerwoną różę. Następnie dla wszystkich wystąpiła z bogatym repertuarem Szczebrzeszka Kapela Podwórkowa. Podczas występu panie mogły raczyć się wyśmienitym ciastem i lampką czerwonego wina.

Wszystkie Panie zapraszamy na następny Gminny Dzień Kobiet już za rok.

11 marca 2024


Życzenia z okazji Dnia Kobiet

8 marca 2024


Zaproszenie na Gminny Dzień Kobiet

4 marca 2024


Gminny etap konkursu strażackiego "Młodzież zapobiega pożarom"

Przejdź do - Gminny etap konkursu strażackiego "Młodzież zapobiega pożarom"

W sali konferencyjnej "Starej Remizy" w Sułowie odbył się etap gminny Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięli w nim udział uczestnicy wyłonieni w eliminacjach szkolnych w każdej z naszych trzech Szkół Podstawowych. Do etapu gminnego przystąpiło łącznie 15 uczniów, w kategoriach klas I-IV i V-VIII. Po rozwiązaniu testu uczestnicy turnieju mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się w praktyce z wyposażeniem wozów strażackich oraz przejażdżki wozem na sygnale.samochodów użyczyli strażacy z OSP Sułów oraz OSP Źrebce. Zorganizowany na potrzeby turnieju pokaz przeprowadzili druhowie strażacy z jednostek OSP w Sułowie oraz Źrebcach. Młodzi pasjonaci wiedzy pożarniczej dowiedzieli się o szczegółach wyposażenia wozu bojowego,  także o  specjalistycznym sprzęcie (np. nożyce hydrauliczne) i możliwościach jego zastosowania.

Wyniki Turnieju wyglądają następująco:

 Kategoria klas I-IV

I MIEJSCE  Emilia Łoś - SP  w  Michalowie

II MIEJSCE Julia Piasecka - SP w Michalowie

III MIEJSCE Wojciech Bartnik - SP w Sułowie

 Kategoria klas V-VIII

I MIEJSCE Piotr Misiarz - SP w Sułowie

II MIEJSCE Nikola Nawrocka - SP w Sułowie

III MIEJSCE Oliwia Górniak - SP w Tworyczowie

W etapie gminnym wystąpili również: Wojciech Dumała, Amelia Sałaban, Mikołaj Wiącek, Julia Chraplewska, Julian Wyłupek, Emilia Kukiełka, Maja Chraplewska, Dorota Lachowicz, Oliwia Popielec, Damian Kowalski, Julia Sak, Marcin Gil

Zwycięzcy poszczególnych kategorii będa reprezentować Gminę Sułów na etapie powiatowym Turnieju w Zamościu.

Do etapu gminnego uczniów przygotowali:

Pan Piotr Szczurek - SP w Michalowie

Pani Maria Godzisz - SP w Tworyczowie

Pani Izabela Wyrostkiewicz - SP w Sułowie

 

Nagrody wręczyli: Wójt Gminy Sułów - Pan Leon Bulak, Pani Lidia Pańczyk - Sekretarz Zarządu Gminnego ZOSP w Sułowie oraz Pan Tomasz Bartnik - Komendant Gminny OSP.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok.

1 marca 2024


Turniej o Puchar Wójta Gminy Sułów rozstrzygnięty

Przejdź do - Turniej o Puchar Wójta Gminy Sułów rozstrzygnięty

W dniach 8-9 lutego 2024 r. w sali widowiskowej GBP w Sułowie odbyły się zawody sportowe o Puchar Wójta Gminy Sułów Pana Leona Bulaka. Dzieci, młodzież i doroli rywalizowali w czterech konkurencjach: tenisie stołowym, bilardzie, piłkarzykach oraz rzutkach. Zmagania dostarczyły wielu sportowych emocji a wyniki prezentują się następująco:

Tenis Stołowy:
Kategoria „Dorośli”
1 miejsce – Krukowski Stanisław
2 miejsce – Mróz Kacper
3 miejsce – Wyłupek Dawid
 
Kategoria „Dziewczyny”
1 miejsce – Popielec Oliwia
2 miejsce – Pietrykowska Natalia
 
Kategoria „Chłopcy”
1 miejsce – Wyłupek Wiktor
2 miejsce – Łapa Krystian
3 miejsce – Bulak Mateusz
 
Bilard:
Kategoria „Dorośli”
1 miejsce – Krukowski Stanisław
2 miejsce – Bulak Mariusz
3 miejsce – Mróz Kacper
 
Kategoria „Młodzież”
1 miejsce – Górniak Oliwia
2 miejsce – Bulak Mateusz
3 miejsce – Kowalski Damian
 
Rzutki:
Kategoria „Młodzież”
1 miejsce - Oliwia Górniak
2 miejsce – Wiktoria Banach
3 miejsce – Sebastian Kowalski
 
Kategoria „Dorośli”
1 miejsce – Krukowski Stanisław
2 miejsce – Bulak Mariusz
 
Piłkarzyki:
Kategoria „Młodzież”
1 miejsce – Sebastian Kowalski
2 miejsce – Aleksandra Tokarz
3 miejsce – Przemysław Hamerla
 
Kategoria „Dorośli”
1 miejsce – Bulak Mariusz
2 miejsce – Krukowski Stanisław
 
Zwycięzcom gratulujemy a wszystkich zapraszamy na kolejna edycję turnieju w przyszłym roku.

13 lutego 2024


Gminne Spotkanie Opłatkowe 2023

Przejdź do - Gminne Spotkanie Opłatkowe 2023
 
28.12.2023 r. odbyło się „Gminne Spotkanie Opłatkowe”, którego organizatorami byli Gminę Sułów, GBP w Sułowie, Parafia pw. Świętych apostołów Piotra i Pawła w Tworyczowie, Stowarzyszenia i KGW z terenu gminy Sułów. Ten silny w tradycje moment to doskonała okazja na zatrzymanie się i odpoczęcie od świątecznej gorączki lub przeżycia niedawno przeżytych, magicznych chwil, jeszcze raz.
 
To również doskonała okazja do otworzenia się na innych i doświadczenia wzajemnej życzliwości, a najlepiej uczynić to przy pięknych dekoracjach, pachnących pysznościach i wspólnym kolędowaniu. Zgodnie z tradycją zaczęliśmy od kilku słów wstępu, noworocznych życzeń od Wójta Gminy Pana Leona Bulaka i odczytania przez ks. Marka Gudza fragmentu pisma świętego i poprowadzenie wspólnej modlitwy, po której wszyscy wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem.
 
Później czekała nas uczta dla ciała i ducha. Dzięki Dziecięco Młodzieżowej Orkiestrze z Gminy Sułów i Nielisz oraz występom Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych czas upłyną niezwykle miło i przyjemnie. Czas upłyną również pod znakiem pięknych zapachów i smaków dzięki pięknie przystrojonym i zastawionym świątecznym jadłem stołom przygotowanym przez: KGW Sułów; KGW Michalów; KGW Sąsiadka; Stowarzyszenie Nasz Sułowiec; Stowarzyszenie Więź Pokoleń (Deszkowice Drugie); KGW Rozłopy.
 
Na koniec występów nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego, w którym każde KGW i Stowarzyszenie biorące udział otrzymało nagrodę. Komisja sędziowska, w skład w której wchodzili: Zbigniew Santus, Anna Pietrykowska-Pawelczyk oraz Arkadiusz Socha zdecydowali, iż miejsca na podium zajmą:
1. KGW Michalów
2. KGW Sułów
3. KGW Rozłopy
 
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i życzymy zdrowia i pomyślności w nadchodzącym 2024 roku.

29 grudnia 2023


Szopka w słoiku - podsumowanie warsztatów w bibliotece

Przejdź do - Szopka w słoiku - podsumowanie warsztatów w bibliotece

Choć świąteczny klimat z komercyjnej strony atakował nas już od dawna, to w  Gminnej Bibliotece w Sułowie zagościł właśnie teraz.

Dzięki warsztatom z tworzenia stroików Bożonarodzeniowych prowadzonym przez Panią Barbarę Mamonę, bibliotekę nawiedził duch świąt i mamy nadzieję, że będzie nam towarzyszyć przy okazji innych przedświątecznych wydarzeń organizowanych w naszej placówce. Stworzone przez uczestników dzieła były naprawdę fascynujące, a pomysł stworzenia oświetlonej szopki w szklanym słoiku bardzo trafiony. Mamy nadzieję, że każde stworzone tego dnia dzieło będzie tworzyć świąteczny klimat w domu, do którego zostało zabrane.

Nasza biblioteka postanowiła wrócić do czynności, które jako pierwsze przychodzą na myśl gdy wspomina się udane święta, czyli wspólnemu tworzeniu dekoracji przy śmiechu i dobrej zabawie w obecności bliskich, przyjaciół i znajomych.

4 grudnia 2023


Warsztaty z rękodzieła - szopka w słoiku

27 listopada 2023