Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Link do archiwumArchiwalna wersja strony dostępna jest pod adresem: old.sulow.pl

 

Artykuły

Biesiada w Tworyczowie

Przejdź do - Biesiada w Tworyczowie

W dniu 29 czerwca 2015r. w Tworyczowie odbyła się pierwsza biesiada zorganizowana przez Stowarzyszenie „Pro nobis” z Tworyczowa przy współpracy  Pana Leona Bulaka Wójta Gminy Sułów  oraz wsparciu finansowym i rzeczowym licznych instytucji, przedsiębiorców, strażaków i osób prywatnych.

Biesiadę zorganizowaliśmy w parafialny główny odpust apostołów Piotra i Pawła, nawiązując do dawnych zwyczajów ,spotkań  po odpuście na placu przy remizie OSP w Tworyczowie. Biesiada rozpoczęła się uroczystą sumą odpustową  i przemarszem z dęta orkiestrą „Echa kniei” ze Szczebrzeszyna na plac przy remizie OSP w Tworyczowie. Przy regionalnych przysmakach przygotowanych przez Panie ze stowarzyszenia, śpiewano polskie pieśni biesiadne, znane od pokoleń i śpiewane  przy różnych okazjach. Odbyły się koncerty braci Hadajów z Sułowa oraz scholii z Tworyczowa prowadzonej przez Panią Martę Daniluk. 

Atrakcjami dla dzieci były dmuchawce i trampolina, malowanie twarzy oraz loteria. Przekazane przez uczestników biesiady środki finansowe w postaci darowizny zostaną przeznaczone na wykończenie  siedziby stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę i wsparcie.

Do zobaczenia na następnej biesiadzie!

Stowarzyszenie

Pro nobis

3 lipca 2015


Czytaj więcej o: Biesiada w Tworyczowie

Forum kobiet aktywnych

Przejdź do - Forum kobiet aktywnych

 1 lipca 2015r. w Józefowie nad Wisłą odbyło się VII Forum Kobiet Aktywnych  pod tytułem Świadomość i Równowaga czyli jak żyć w zgodzie z naturą zorganizowane przez Stowarzyszenie Równych Szans „BONA FIDES” oraz Wójta Gminy Józefów nad Wisłą dla kobiet z woj. lubelskiego.

W forum uczestniczyły 51 Pań z Gminy Sułów oraz gminne władze samorządowe: Pan Leon Bulak Wójt Gminy Sułów, Pan Ryszard Pietrykowski Przewodniczący Rady Gminy Sułów oraz Pan Zbigniew Santus Radny Rady Gminy Sułów. Wójt Gminy Sułów zorganizował  wyjazd na forum i zapewnił transport, uczestniczące Panie - kobiety aktywne przygotowały produkty regionalne ,na stoisko promujące Gminę Sułów. Panie z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rozłopach przygotowały stoisko z wyrobami uczestników warsztatów.

Kobiety mogły uczestniczyć w zorganizowanych warsztatach, panelach dyskusyjnych, spektaklach teatralnych, kabarecie, pokazie mody, badaniach podstawowych, masażu, plenerze fotograficznym, konsultacjach dietetycznych, stoisk ze zdrową żywnością, stoisk z kosmetykami, koncercie Anny Marii Jopek.

         Dla Gminy Sułów była to na pewno skuteczna forma promocji, zorganizowane przez Panie stoisko regionalne cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników forum. Był to bardzo potrzebny wyjazd ,promujący Gminę Sułów, relaksujący , szkolący, a jednocześnie integrujący działające w naszej Gminie stowarzyszenia.

Za jego zorganizowanie Panie serdecznie dziękują Panu Leonowi Bulakowi Wójtowi Gminy Sułów i  czekają na kontynuację.

3 lipca 2015


Czytaj więcej o: Forum kobiet aktywnych

Zaproszenie na VIII sesję Rady Gminy Sułów

Uprzejmie informuję, że VIII Sesja Rady Gminy VII kadencji odbędzie się w dniu 7 lipca 2015 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sułów.

Proponowany porządek obrad sesji:

 

30 czerwca 2015


Czytaj więcej o: Zaproszenie na VIII sesję Rady Gminy Sułów

Wyniki Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

Przejdź do - Wyniki Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

W dniu 28 czerwca 2015r. w miejscowości Deszkowice Pierwsze przeprowadzono Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze dla drużyn grupy A, w których udział wzięło 31 drużyn.

Klasyfikacja generalna zawodów:

  • 1 miejsce – OSP Suchowola
  • 2 miejsce – OSP Wierzba
  • 3 miejsce – OSP Majdan Wielki

Z terenu naszej gminy w zawodach udział wzięły jednostki OSP: Sąsiadka (30 miejsce), Deszkowice Pierwsze (24 miejsce) oraz Kitów (23 miejsce).

DO POBRANIA: Protokół zawodów (pdf)

29 czerwca 2015


Czytaj więcej o: Wyniki Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

INFORMACJA

3 LIPCA 2015 R. O GODZ. 14.00 W REMIZIE OSP W SUŁOWIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE INFORMACYJNE Z WYKONAWCĄ PROJEKTU DOT. DOSTAWY I MONTAŻU INSTALACJI SOLARNYCH NA TERENIE GMINY SUŁÓW.

PODCZAS SPOTKANIA ZOSTANĄ OMÓWIONE SZCZEGÓŁY ZWIĄZANE Z MONTAŻEM ZESTAWÓW SOLARNYCH. DO UDZIAŁU W SPOTKANIU ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW UCZESTNICZĄCYCH W PROJEKCIE.

/-/ Leon Bulak
Wójt Gminy

26 czerwca 2015


Czytaj więcej o: INFORMACJA

Wybory ławników - kadencja 2016-2019

Kartę zgłoszenia kandydata na ławnika można pobrać, po czym wypełnioną złożyć w Urzędzie Gminy Sułów w godzinach pracy Urzędu Gminy t.j. od 7.30 do 15.30.

Informacji związanych z wyborem ławnika udziela Biuro Rady Gminy te. 84 6826836.

Termin zgłoszenia kandydatów na ławników upływa 30 czerwca 2015r. o godz. 15.30

Przewodniczący

Rady Gminy

  1. KARTA ZGŁOSZENIA KANDYDATA NA ŁAWNIKA
  2. LISTA OSÓB POSIADAJĄCYCH CZYNNE PRAWO WYBORCZE ZGŁASZAJĄCYCH KANDYDATA NA ŁAWNIKA DO SĄDU OKRĘGOWEGO w ZAMOŚCIU NA KADENCJĘ 2016-2019
  3. Wzory oświadczeń

23 czerwca 2015


Czytaj więcej o: Wybory ławników - kadencja 2016-2019