Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Odsłonięcie pomnika w Tworyczowie

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sułowie informuje, że w dniu 6 listopada 2016 r. o godz. 14-tej w kościele p.w. św. Piotra i Pawła w Tworyczowiezostanie odprawiona Msza Święta "Wypominkowa" za zmarłych strażaków z terenu gminy Sułów.

Po Mszy Św. nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika upamiętniającego zmarłych strażaków.

Serdecznie Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystościach.

21 października 2016


Czytaj więcej o: Odsłonięcie pomnika w Tworyczowie

Gminna grupa artystyczna

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Sułowie

Przejdź do - Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Sułowie

„Wiedza jest owocem naszej pracy” - to maksyma, która przyświecała uroczystej akademii zorganizowanej 13 października 2016 r. w Zespole Szkół w Sułowie dla pracowników szkoły oraz nauczycieli emerytów pracujących w obwodzie ZS w Sułowie.

18 października 2016


Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Sułowie

Niezwykła uroczystość w Michalowie

Przejdź do - Niezwykła uroczystość w Michalowie

Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Michalowie miała miejsce dnia 14.10.2016 r. i była efektem kilkumiesięcznych starań młodzieży, rodziców i Rady Pedagogicznej szkoły.
Rozpoczęła się mszą świętą o godz. 10.00 w Kościele Parafialnym pw. NSPJ w Klemensowie, którą sprawował biskup pomocniczy zamojsko – lubaczowski - Mariusz Leszczyński wraz z księdzem proboszczem - Ryszardem Wróblem, księdzem Wiesławem Galantem - kapelanem zamojsko - lubaczowskiej rodziny szkół im. Jana Pawła II oraz byłym proboszczem parafii – księdzem Józefem Zwolakiem.

17 października 2016


Czytaj więcej o: Niezwykła uroczystość w Michalowie

Pogrzeb strażaka

Przejdź do - Pogrzeb strażaka

02.10.2016 r.,w wieku 83 lat, zmarł 

Dh  Józef Bulak

Przez 50-lat pełnił funkcję komendanta gminnego ZOSP RP w Sułowie.

Za wieloletnią służbę został odznaczony m.in. Złotym Znakiem Związku OSP RP, Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza, złotym, srebrnym i brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyli: rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, delegacje z KM PSP w Zamościu, ZOP ZOSP RP w Zamościu, przedstawiciele administracji samorządowej, delegacje OSP z pocztami sztandarowymi z powiatu zamojskiego i miejscowych OSP z terenu gm. Sułów oraz delegacja z BS Szczebrzeszyn O/Sułów.

5 października 2016


Czytaj więcej o: Pogrzeb strażaka

Obwieszczenie

Obwieszczenie Wójta Gminy Sułów o odstąpieniu od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla dokumentu „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Sułów na lata 2016-2021”.

Na podstawie art. 48 ust. 4 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2016r., poz. 353, z późn. zm.)

informuję

o odstąpieniu od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu dokumentu „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Sułów na lata 2016-2021”,  (zwanego dalej Planem).

 

4 października 2016


Czytaj więcej o: Obwieszczenie

„Roztoczańskie impresje i nostalgie”

Przejdź do - „Roztoczańskie impresje i nostalgie”

30 września 2016 roku odbył się w Pałacu Zamoyskich w Michalowie (dawny Klemensów) wernisaż będący podsumowaniem plenerów malarskich organizowanych przez gminę Nielisz przez trzy kolejne lata 2014, 2015, 2016. W czasie plenerów artyści przybyli z całej Polski i z zagranicy, oraz młodzież z gminy Nielisz, namalowali przeszło 80 obrazów sławiących urodę Roztocza. Konieczne stało się pokazanie owoców ich pracy szerszej publiczności. Jak to zrobić? Jak zwykle najlepszą formą jest wernisaż.

3 października 2016


Czytaj więcej o: „Roztoczańskie impresje i nostalgie”

Zmiana godziny rozpoczęcia XX sesji Rady Gminy Sułów

Przewodniczący Rady Gminy Sułów zawiadamia, że nastąpiła zmiana godziny rozpoczęcia najbliższej sesji Rady Gminy - sesja rozpocznie się o godz. 9.30 w dniu 4 października 2016 r.

3 października 2016


Czytaj więcej o: Zmiana godziny rozpoczęcia XX sesji Rady Gminy Sułów

Szkolenie w zakresie rozwoju przedsiębiorczości

Harmonogram szkolenia w zakresie rozwoju przedsiębiorczości
na obszarze LGD „Ziemia Zamojska” w ramach działań:

- Podejmowanie działalności gospodarczej

- Rozwój działalności gospodarczej

Data szkolenia: 4 października 2016 r.

Miejsce szkolenia: Centrum Kultury z Biblioteką w Sitnie

27 września 2016


Czytaj więcej o: Szkolenie w zakresie rozwoju przedsiębiorczości

XX Sesja Rady Gminy Sułów

Uprzejmie informuję, że XX Sesja Rady Gminy Sułów odbędzie się w dniu 4 października 2016 r. o godz. 11/00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sułów.

26 września 2016


Czytaj więcej o: XX Sesja Rady Gminy Sułów